راه های خود باوری


1. خودباوری، فرانکلین روزولت را توانمند ساخت که از صندلی چرخدار برخیزد و مردم آمریکا را از خرابی ها، رنج ها و افسردگی شدید ناشی از جنگ جهانی دوم ، رهایی بخشد. 
2. خودباوری باعث شد هلن کلر اولین فرد نابینا و ناشنوایی باشد که توانست مدرک کارشناسی بگیرد. و بر خلاف معلولیت فراوان، خواندن و نوشتن را فراگرفت و در خلال این روند، به سخنران انگیزشی و نویسنده ای پرفروش تبدیل شد. 
3. خودباوری همان چیزی بود که به اسکار پیستریوس ، کسی که دو پای مصنوعی داشت، انگیزه داد که در المپیک 2012 لندن با ورزشکاران سالم، به رقابت بپردازد. 
4. خودباوری، شما را متقاعد می کند که اشتباه کردن، امری طبیعی است و بهترین شکل یادگیری در خلال غلبه کردن بر موانع، حاصل می شود.

من خیلی بی دقتم!چیکار کنم؟
خب اول از همه باید بدونید که دقت یه توانایی ذاتی نیست و یه مهارته که با تمرین به دست میاد!پس اگر که بخواید میتونید این مهارت رو توی خودتون تقویت کنید!
- میدونید که ما اطلاعات رو از طریق حواس 5گانه دریافت میکنیم و درواقع تقویت این حواس 5گانه که مهمترینشون بیناییه میتونه سهم بزرگی در تقویت دقت داشته باشه!
- بخش بزرگی از بی دقتی ما در مواجه با سوالات ,مربوط به برگشت های غیرارادی چشمه!یه راه خوب برای حل این مشکل استفاده از انگشتتون برای دنبال کردن خطه!
- چیز دیگه ای که باعث میشه دقت خیلی پایین بیاد عجله کردنه!وقتی برای خوندن درس یا سوال عجله میکنید باعث میشه تا تموم اطلاعات مورد نظر رو دریافت نکنید!سعی کنید سوالات رو در زمان معقول و با تمام جزییات بخونید!
- فعال باشید!فعال بودن به افزایش دقت شما کمک میکنه!برای همینه که یادداشت برداری سر کلاس و یا نوشتن نکات مهم مسئله باعث افزایش دقتتون میشه چون باعث میشه تمام حواستون روی موضوع متمرکز بشه!
- یه عامل مهم توی کاهش دقت کاهش غیرارادی توجهِ!حتما برای شماام خیلی پیش اومده که سوالات خیلی آسون رو به دلیل بی دقتی اشتباه جواب بدید! این به این دلیله که ذهن شما در مواجه با سوالات آسون به صورت غیر ارادی توجهش رو از دست میده!یه راهکار برای مقابله با این مشکل اینه که به محض رسیدن به سوالات آسون حالت جسمانی خودتون رو تغییر بدید و طوری رفتار کنید که انگار با مسئله ی خیلی مهمی روبرو شدید!